trarenru

AMELİYATLAR

Laparoskopik cerrahi nedir?

Laparoskopik ameliyat sırasında bir kamera kullanılır. Kamera, vücut içerisinde görüntüleme yapmayı sağlar. Genellikle batın cildinde bir delik açılarak kamera içeri gönderilir. Ek olarak İki ayrı delik daha açılarak laparoskopik çalışma aletleri vücut içerisine ilerletilir.

Obezite tedavisi için uygulanan bir mide küçültme ameliyatıdır. Operasyon süreci konforlu, komplikasyon oranı nispeten düşüktür. Tatminkar düzeyde kilo kaybı sağlar. Halen dünyada en yaygın olarak yapılan zayıflama ameliyatıdır.

HIPEC– KARIN İÇİ SICAK KEMOTERAPİ

HIPEC ; Hipertermik karın içi kemoterapi —Karın içi sıcak kemoterapi) "Hyperthermic Intraperitoneal Chemotherapy" adı verilen ve kanser tedavisinde son yıllarda adından sıkça söz edilen bir tedavi şeklidir.

Kişinin şeker hastalığını kontrol etmekte zorlandığı ve insülin tedavisine rağmen şekeri yüksek çıkan kişilerde oldukça yararlıdır. Söz konusu durumda şeker hastalığı (diyabet) için şeker hastalığı ameliyatı (İleal İnterpozisyon)

GASTRİK BYPASS REVİZYONU
Gastrik bypass ameliyatları genelde çok güçlü ameliyatlardır ve bu nedenle çok az sayıda hasta revizyon gerektirir. Ancak hasta beslenme kurallarına uymaz ve giderek artan miktarlarda gıda tüketirse zamanla mide poşu ve mide-barsak geçişi olan stomada genişleme meydana gelebilir.

Safra kesesi sağ üst karında karaciğerin altında oturan armut şekilli bir organdır. Görevi, safrayı depolamaktır. Karaciğerden gelen safra kanallarına akar. Bu kanallar, safrayı karaciğerden barsak ve safra kesesine taşır. Safra gıdaların sindirimine yardımcı olur. Safra kesesi sağlıklı yaşamak için zorunlu değildir.

Bir çok tedavi yöntemi bulunan hemoroid, lazer tedavisi ile de kolaylıkla çözüme kavuşturulabilmektedir. Hemoroidin yani basurun en zahmetsiz ve konforlu tedavisidir diyebiliriz.

Kapalı Reflü Ameliyatı Karında iki tanesi 1 santimetrelik, üç tanesi yarım santimetrelik 5 adet minik kesi yapılır. Bu kesilerden küçülk kanüller sokulur. Kanüllerden birinden karın karbondioksitle şişirilip çubuk biçiminde bir teleskopik kamera sokularak karın içi görüntü tv monitörüne yansıtılır.

Kıl dönmesi (Pilonidal Sinüs) nedir?
Tıp literatüründe “pilonidal sinüs” olarak adlandırılan kıl dönmesi hijyen koşullarının sağlanması ve vücuttaki tüylerin düzenli periyotlar ile alınması ile önlenebilen bir hastalıktır. Fakat hastalık ortaya çıktıktan sonra yapılacak tek şey klinik ve hastanelere başvurarak bir genel cerrahi uzmanından destek almaktır. Çünkü kıl dönmesi belirli bir zaman sonra kendiliğinden geçebilecek bir rahatsızlık değildir.

ERCP, endoskopik retrograd kolanjio pankreotografi kelimelerinin baş harflerini kullanarak kısaltılan, safra yolları ve pankreas hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan özel bir endoskopi yöntemidir.

MEME VE TİROİD KANSERİ TANI VE TEDAVİSİ
Ülkemizde kadın kanserleri arasında ilk sırayı meme kanseri, ikinci sırayı tiroid kanseri almaktadır. Meme kanseri tüm dünyada kadınlarda en sık görülen kanser türü ve ölüme neden olan en sık kanser türüyken tiroid kanseri dünyada kadınlar arasında çok sık değilken ülkemizde en sık ikinci kanser olarak karşımıza çıkmaktadır. Her iki kanser için diğerlerinde olduğu gibi erken tanı koymak gerek hastaya gerek organa yapılacak tedavi seçiminde ve sonrasında büyük önem arz etmektedir.

Gastroskopi Nedir?
Gastroskopi, yemek borusu, mide ve oniki parmak bağırsağının içinin direkt olarak gözle incelenmesidir. Sorunun daha iyi anlaşılması ve geç kalınmaksızın çözümünün sağlanması için yapılır. Radyolojik yöntemler ile ortaya konamayan hastalıklar Gastroskopi ile kolayca tespit edilebilir.

İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir...

Kolonoskopi Nedir?
Kolonoskopi, içi boşluklu bir organ olan kalın bağırsağın kolonoskop denilen bükülebilir bir aletle incelenmesidir. Kolonoskopi bağırsak dışı basılar, bağırsak duvarına ait anormallikler ve bağırsak boşluğundaki patolojiler hakkında bilgi edinmemizi sağlar.

İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir...

Mide botoksu nedir?
Mideye Botilinum toksin (botoks) uygulanması endoskopik olarak midenin belirli bölgelerine Botilinum toksini enjekte edilmesi esasına dayanan nispeten yeni bir kilo verme yöntemidir. Bu yöntemde mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mide boşalma süresi gecikir ve hastada iştah kaybı oluşur; böylece kilo kaybı sağlanmış olur.

İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir... İçerik bilgileri eklenecektir...

Kilo vermeye yardımcı en basit yöntem mide balon uygulamasıdır. Bu yöntemde endoskop yardımıyla, mide içinde sıvı veya hava doldurulan bir balon hafif anesteziyle yerleştirilir.

İletişim Bilgileri

Adres
Güzeltepe Mah. Zübeyde Hanım Cad. No:15 Çengelköy 34680 İstanbul

Telefon
+90 530 312 27 22

Eposta
info@drbulentkaya.com

Ameliyatlar

22 Eylül 2019
22 Eylül 2019
22 Eylül 2019

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi, belge, resim ve videolar kaynak göstermek kaydıyla kullanılabilir...

Search